Migawki

Metropolia Bydgoszcz

Do związku metropolitalnego Metropolia Bydgoszcz zostało zaproszonych 20 gmin: Osielsko, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Białe Błota, Sicienko, Solec Kujawski, Nowa Wieś Wielka, Nakło, Łabiszyn, Szubin, Żnin, Barcin, Mrocza, Złotniki Kujawskie, Rojewo, Sadki, Kcynia, Pruszcz i Zławieś Wielka

 
Program Wyborczy KW Metropolia Bydgoska

Do wspólnego stworzenia programu zaprosiliśmy szereg organizacji społecznych z Bydgoszczy,które wprowadzały swoje uwagi do poszczególnych jego części. Zdajemy sobie sprawę,że w tak krótkim opracowaniu nie można było zawrzeć wszystkich istotnych spraw, dlatego też traktujemy naszą propozycję jako zaproszenie do dalszej dyskusji,której efektem końcowym powinna być nowa strategia rozwoju miasta.

nasz program do pobrania 

 

 
Prezes Stowarzyszenia Bydgoszczaninem Roku

Nasze Stowarzyszenie z wielką satysfakcją przyjęło wybór Prezesa naszego Stowarzyszenia Piotra Cyprysa na Bydgoszczanina Roku 2012.

Taki wybór dokonany w plebiscycie Expressu Bydgoskiego jest wyraźnym poparciem dla działalności naszego Stowarzyszenia.

Tym bardziej miło nam poinformować o uhonorowaniu takiego wyboru również przez Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, miało to miejsce 21 lutego w  Ratuszu. Prezes naszego Stowarzyszenia z rąk Prezydenta otrzymał list gratulacyjny oraz pamiątkową mapę Bydgoszczy. Poniżej zamieszczamy zdjęcie z tej uroczystej chwili.

 

 

Na zdjęciu. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Prezes SMB Piotr Cyprys  ( zdjęcie dzięki uprzejmości UM w Bydgoszczy)

 Ustawa podpisana
czwartek, 29 października 2015 09:18

Szanowni Państwo,
w dniu 28 października z podpisem Prezydenta Andrzeja Dudy zakończył się proces legislacyjny ustawy o związkach metropolitalnych. Ustawa ta ma pomóc dużym miastom i ich otoczeniu w budowaniu między innymi wspólnej infrastruktury transportowej. Ustawa ta nie jest przeciwko nikomu, jest jedynie koniecznym i niezbędnym narzędziem dla dużych ośrodków miejskich usprawniającym ich współdziałanie z gminami obszaru funkcjonalnego.
Dziękujemy Prezydentowi Andrzejowi Dudzie za docenienie jej wagi. Dziękujemy bydgoskim parlamentarzystom, którzy czynnie przyczynili się do przyjęcia jej w obecnym zapisie. Dziękujemy za wystąpienia z sejmowej mównicy, za działania w sejmowych kuluarach i komisjach. Tylko wspólne działanie mogło tak dobrze zaowocować, dziękuję.
Teraz nadszedł czas budowania naszej metropolii - Metropolii Bydgoskiej, budujmy ją razem z tymi wszystkimi, którzy chcą jej rozwoju.
Piotr Cyprys
Prezes SMB

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 133