Migawki

Program Wyborczy KW Metropolia Bydgoska

Do wspólnego stworzenia programu zaprosiliśmy szereg organizacji społecznych z Bydgoszczy,które wprowadzały swoje uwagi do poszczególnych jego części. Zdajemy sobie sprawę,że w tak krótkim opracowaniu nie można było zawrzeć wszystkich istotnych spraw, dlatego też traktujemy naszą propozycję jako zaproszenie do dalszej dyskusji,której efektem końcowym powinna być nowa strategia rozwoju miasta.

nasz program do pobrania 

 

 
Prezes Stowarzyszenia Bydgoszczaninem Roku

Nasze Stowarzyszenie z wielką satysfakcją przyjęło wybór Prezesa naszego Stowarzyszenia Piotra Cyprysa na Bydgoszczanina Roku 2012.

Taki wybór dokonany w plebiscycie Expressu Bydgoskiego jest wyraźnym poparciem dla działalności naszego Stowarzyszenia.

Tym bardziej miło nam poinformować o uhonorowaniu takiego wyboru również przez Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, miało to miejsce 21 lutego w  Ratuszu. Prezes naszego Stowarzyszenia z rąk Prezydenta otrzymał list gratulacyjny oraz pamiątkową mapę Bydgoszczy. Poniżej zamieszczamy zdjęcie z tej uroczystej chwili.

 

 

Na zdjęciu. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Prezes SMB Piotr Cyprys  ( zdjęcie dzięki uprzejmości UM w Bydgoszczy)

 
Mieszkańcy Metropolii Bydgoskiej !

Gazetka informacyjna

nasza gazetka informacyjna wersja (pdf) do pobrania

 SKM - materiały z konferencji KW Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska
piątek, 23 stycznia 2015 20:41


Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z konferencji prasowej dotyczącej Koncepcji Zintegrowanego Transportu Metropolitalnego. Prosimy wszystkich radnych naszego miasta, o danie szansy projektowi, który może stanowić jedyną alternatywę wobec stania w korkach dla pewnej części mieszkańców miasta. Czas dojazdów do pracy czy szkoły dla wielu mieszkańców jest trudny do zaakceptowania. Tramwaj do Fordonu nie rozwiązuje problemów transportowych sporej części dzielnicy Fordon oraz zachodniej części miasta, pozbawionej całkowicie szynowej alternatywy. Prosimy o pozytywną ocenę wniosku o zabezpieczenie w budżecie miasta środków na studium wykonalności bydgoskiej SKM. Stanie się ono podstawą do aplikowania o środki unijne na przebudowę przystanków kolejowych na terenie Fordonu, Osowej Góry i stacji Bydgoszcz Zachodnia. W ramach projektu powstać może także przystanek Bydgoszcz ATOS, jako że Biznes Park przy ul. Kraszewskiego przylega do linii kolejowej nr 18 (Nakło - Bydgoszcz - Solec Kujawski - Toruń). Brak zgody na wykonanie takiego studium zamknąłby nam drogę do unijnych pieniędzy na wspomniane projekty.

materiały do pobrania

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 127